Hakkımızda

Ayvetsan Hayvancılık Gıda Nakliye Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1996 yılında Ankara’da üç Ziraat Mühendisi ve bir Veteriner Hekim tarafından kurulmuştur. Kuruluşundan bir süre sonra aktif ortak Sadık Ekinci ve Halil Bilici tarafından yürütülmüştür. 2019 yılında hisseler ikinci nesle devredilmiş olup aile şirketi olarak etkin bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedir.

Firmamız tarımsal ürünlerin üretimi, pazarlama ve satışı, hayvancılık , damızlık gebe düve, besi materyali , kasaplık hayvan temini ve üretimi ve bunun yanı sıra veterinerlik malzemeleri,plastik hayvan kulak küpeleri üretimi alanlarında kamu ve özel sektöre hizmet vermektedir.

Türkiye'de hayvan kimliklendirme sisteminde kullanılan küçükbaş ve büyükbaş hayvan kulak küpelerinin YERLİ İLK KÜPE ÜRETİMİNİ yapan firma AYVETSAN A.Ş.dir.

Ayrıca günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlayan RFID Elektronik Çipli Kulak Küpelerinin YERLİ üretimi İLK olarak yine AYVETSAN A.Ş. tarafından yapılmıştır.

2003 yılında hizmete giren fabrikamızda Hayvan Kulak Küpeleri,RFID Kulak Küpeleri , Plastik Emniyet Kilitleri, Şişe Şapakları, Boğaz Kelepçeleri,Emniyet Kapsülleri üretimleri yapılmaktadır.

2011 yılında hizmete giren 2000 baş kapasiteli Ayvetsan Canlı Hayvan Marketi'nde besi hayvancılığı konusunda faaliyet verilmektedir. Ayvetsan A.Ş. , hayvancılık alanında kuruluş tarihi olan 1996 yılından itibaren hayvan ithalatının açık olduğu yıllarda; gerek vakıflara ve birliklere ,gerekse özel sektörde birçok firmaya ve çiftçilere hayvan ithalatı yaparak hizmet etmiştir. Ayrıca hayvancılık konusunda Türkiye'nin ismi duyulmuş firmalarından biri olarak Türkiye'nin birçok farklı ilindeki kooperatiflere ihtiyaca göre farklı ırklarda Damızlık Gebe Düve temini yapmaktadır.

Ayvetsan A.Ş., büyüyen kadrosu, değişmeyen yüksek kalite anlayışıyla daima ileriye gitmiş,büyümeyi gelişmeyle tamamlayarak bulunduğu sektörde adından sıkça söz ettiren saygın bir yer edinmiştir.

 

 

 

 

 


AYVETSAN HAYVANCILIK GIDA NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.