Canlı Hayvan İthalatında Ayvetsan

İthal Hayvan Temininde AYVETSAN :

     Almanya, Avusturya, Macaristan, Fransa, Uruguay vs. ülkelerinden her türlü Damızlık, Besilik ve Kasaplık hayvan talebinize Ayvetsan’dan yanıt bulabilirsiniz.
Konforlu hayvan taşıma tırlarıyla ya da uzak ülkelerden gemilerle kendi seçtiğiniz hayvanları gümrük kapılarına kadar , oradan da tekrar konforlu tırlarla kendi işletmenize kadar Ayvetsan'la getirebilirsiniz. Her türlü ithal hayvan talebiniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

1-Damızlık Gebe Düve İthalatı:

 • Ayvetsan firması olarak ithalat açıldığından bugüne Macaristan, Avusturya , Almanya’dan çok kısa sürede ülkemize ulaşabilen hayvan taşıma tırlarıyla Holstein, Simental ve Montofon ırkı Damızlık Gebe Düvelerin ithalatını gerçekleştiriyoruz. Yurtdışındaki partnerlerimizle ülkemize üstün verimli ırkların getirilmesi hususunda büyük özenle çalışmalarımız devam etmektedir.

 • Hayvan seçimleri; Bakanlık Seçim Heyeti’nin önderliğinde T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Teknik ve Sağlık şartlarının tamamını taşıyan Gebe Düveler müşterilerimizin isteği doğrultusunda kendileri bizzat seçime katılarak da gerçekleştirilmektedir.

 • 50 baş üzeri Damızlık Gebe Düvelerin ithalatını bizzat müşterilerimiz gerçekleştirebilirken, 10 ar ve 20şer hayvan dağıtımını kendi bünyemizde ithal edip müşterilerimizle Sözleşme yaparak da dağıtabilmekteyiz.

 

2- Besicilik Canlı Dana İthalatı:

      Letonya, Macaristan, Avusturya ve Uruguay gibi ülkelerden T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Teknik ve Sağlık şartlarının tamamını taşıyan Simental, Holstein ırkı Erkek Besilik canlı danaları ithal etmekteyiz. Hayvan seçimleri; Bakanlık Seçim Heyeti’nin önderliğinde T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Teknik ve Sağlık şartlarının tamamını taşıyan Besilik canlı danaları müşterilerimizin isteği doğrultusunda kendileri bizzat seçime katılarak da gerçekleştirilmektedir.

Besilik Hayvanlarda Bulunması Gereken Özellikler:

 • İthal edilecek canlı besilik sığırlar erkek, kültür ırkı ve bunların melezleri olacaktır.

 • Hayvanların her biri 12 aylıktan küçük ve ağırlığı 300 kg’ın altında olacaktır.

 • Hayvanlar kendi ırk özelliklerini taşıyacak ve herhangi bir fiziki kusur (ayak, göz, kulak, kuyruk vb. kısımlarında) bulunmayacaktır.

 • Sağlık muayenesi ve kontrolden geçirilmeyen hiçbir hayvan ithalat için kabul edilmeyecektir.


3- Kasaplık Sığır İthalatı:

     Letonya, Macaristan, Avusturya, Uruguay gibi ülkelerden T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Teknik ve Sağlık şartlarının tamamını taşıyan Simental, Holstein ırkı Erkek Kasaplık Sığırları ithal etmekteyiz.

     Hayvan seçimleri; Bakanlık Seçim Heyeti’nin önderliğinde T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Teknik ve Sağlık şartlarının tamamını taşıyan Kasaplık Sığırları müşterilerimizin isteği doğrultusunda kendileri bizzat seçime katılarak da gerçekleştirilmektedir.

     Firmamız geçen sene Yabancı partnerleriyle ortak Et ve Süt Kurumu'nun ihalesini almış olup, Kasaplık Hayvanları getirmiş bulunmaktadır.

Kasaplık Hayvanlarda Aranacak Özellikler:

 • İthal edilecek canlı kasaplık sığırlar, kültür ırkı ve bunların melezleri olacaktır.

 • Yaşları 12-24 ay arasında, Canlı ağırlığı 300 kg ve üzerinde olacaktır.

 • Hayvanlar kendi ırk özelliklerini taşıyacak ve herhangi bir fiziki kusur (ayak, göz, kulak, kuyruk vb. kısımlarında) bulunmayacaktır.

 • Sağlık muayenesi ve kontrolden geçirilmeyen hiçbir hayvan ithalat için kabul edilmeyecektir.

 • Hayvanlara, herhangi bir stilben veya tirostatik madde ile tedavi veya zooteknik uygulama dışında başka amaçlara yönelik östrojenik, androjenik, gestajenik veya b-agonist maddelerin uygulaması yapılmamış olmalıdır.

 

 

          T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın "Büyükbaş Hayvan İthalatında Uygulanacak Kriterleri ve Şartnameleri" için lütfen tarım.gov.tr sayfasını ziyaret ediniz


AYVETSAN HAYVANCILIK GIDA NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.